Záhrada je sen, ale paradoxne, vyžaduje logiku. | tiliaDesign

Záhrada je sen, ale paradoxne, vyžaduje logiku.

Napriek tomu, že svetu vládne kult rozumu, občas aj ten najzarytejší pragmatik, sa nechá unášať, nádhernými predstavami, napríklad o väčšej kancelárii, o lepšom plate, alebo o krajšom bývaní.

Sen o krajšom bývaní má rôzne podoby. Niekomu stačí nová sedačka, pre niekoho je to byt v lepšej štvrti, ale mnohý z nás snívajú o živote v rodinnom dome.Tento sen si spájame predovšetkým s priestorom okolo samotného domu, pretože práve ten prináša vyššiu kvalitu do vášho života. Okrem toho, že vyriešite problém s chýbajúcou detskou izbou, alebo špajzou, tešíte sa predovšetkým na niekoľko m2 pod holým nebom. Získate priestor, kde si môžete plniť svoje sny o  rodinných obedoch, veselých grilovačkách, o bazéne, vírivke, psovi, a taktiež sa tešíte na kôlňu a pár hriadok zeleniny. Pred očami vám defiluje neuveriteľne ostrý obraz vytúženého bývania – DOM + ZÁHRADA. Nevnímate dom bez záhrady, alebo záhradu bez domu. Bolo  by to naozaj nelogické. Je to vždy jeden ucelený obraz, nie sú to dve oddelené časti. Záhrada je prirodzenou súčasťou vášho vysnívaného bývania.

Preto je nelogické, keď  svoj sen začínate napĺňať popieraním významu jednej z týchto časti. Zrejme sa nemýlim, ak tou časťou je práve záhrada.Chápem, že na prežitie potrebujete v prvom rade strechu nad hlavou. Kto však uvažuje o rodinnom dome, zvyčajne už tento problém vyriešený má. Niekde už býva. Ak si chcete naozaj naplniť svoj sen o lepšom bývaní, paradoxne, postavte sa k svojmu snu pragmaticky. Práve logika vás tentokrát môže priviesť k vysnívanému bývaniu.

Dajte si vypracovať kompletný stavebný projekt pre dom aj záhradu, aby ste získali ucelený obraz o všetkých stavebných dodávkach. Súčasťou tejto dokumentácie môže byť aj návrh bytového dizajnéra, plán výsadieb zelene a taktiež návrh pre vybavenie exteriéru (jedálenský stôl, exteriérové pohovky, svietidlá, poťahové látky....).

Takto získate dôležitú informáciu nielen o všetkých stavbách a dodávkach, ale aj o tom, aký veľký objem peňazí potrebujete. Následne si môžete naplánovať, ako budete svoj sen, postupne napĺňať.

Prajem vám samé správne rozhodnutia.

Lucia Bullová

Ak vás táto téma zaujala a chcete sa dozvedieť viac, prihláste sa na náš seminár Zelená Akadémia