Záhrada drahá ako Ferrari. NAOZAJ chcete platiť viac? | tiliaDesign

Záhrada drahá ako Ferrari. NAOZAJ chcete platiť viac?

Keď sa rozhodujete pre stavbu domu, túžite po kvalitnejšom bývaní. Aj keď stavbu realizujete z požičaných peňazí, veľkoryso plánujete kuchyňu s najvýkonnejšími spotrebičmi, obrovský šatník, veľkú obývačku, k tomu niekoľko spální a kúpeľní. Viete, že investujete minimálne do ďalších 20 rokov života.

 

 

Tešíte sa na svoju záhradu?

 

... chodidlá sa vnárajú do hustého trávnika... pod zakvitnutou čerešňou si v duchu vychutnávate prvú šálku kávy, cítite vôňu jahôd a popínavých ruží...

 

Môžete to mať RÝCHLO A POHODLNE, ak budete premýšľať inak. V opačnom prípade PREROBÍTE NIEKOĽKO TISÍC EUR.

                    

Viem, nechcete vyhadzovať peniaze von oknom...

 

 

Možno si to ešte neuvedomujete, ale ZÁHRADA JE SÚČASŤOU TEJTO INVESTÍCIE. Dokonca tou dôležitejšou. Myslíte si, že nie? Prečo si potom radšej nekúpite byt v lepšej štvrti?

 

SPOMEŇTE SI, PREČO STE SA ROZHODLI STAVAŤ DOM...

 

Ako chcete využívať svoju záhradu? Čo od nej očakávate?

 

  • Radi sa hrabete v zemi, alebo si radšej vychutnávate oddych s rodinou?

  • Cítite sa lepšie s rýľom v ruke, alebo s novinami pod košatou čerešňou?

  • Pôjdete radšej orezávať stromčeky, alebo grilovať s priateľmi?

  • Uprednostníte zeleninové hriadky, alebo bazalku v kvetináči na okne?

  • Chcete jazierko s rybičkami, alebo bazén?

 

Urobte si zoznam všetkého, po čom túžite, napríklad: Veľká terasa s jedálenským stolom plus malá teraska na raňajšiu kávičku. Prístrešok s pracovným pultom, grilom a výlevkou, menší sklad na náradie, vírivka pre domáci relax, 3 zeleninové hriadky a pekný výhľad z okna...

 

 

Váš  zoznam musí vychádzať z VAŠICH PREDSTÁV, ktoré sú odrazom VÁŠHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU. Ste to vy, kto sa budete vo vašej záhrade kúpať, opaľovať, alebo strihať ruže a okopávať paradajky. Nebudú to ani vaši priatelia, ani rodičia, dokonca ani šéfredaktor trendového magazínu. Je jedno, či teraz na to máte, alebo nie. Podstatné je, ABY STE MALI JASNÚ PREDSTAVU, ako by mala VYZERAŤ VAŠA ZÁHRADA.

 

Neobmedzujte sa. Snívajte a plánujte! Je to investícia do vášho pohodlia na nasledujúcich 20-30 rokov.

 

Keď budete vedieť ČO, môžete hľadať AKO. Ani stavbu domu zvyčajne nefinancujeme naraz a z vlastných peňazí

 
 

Ak si chcete vychutnať nové bývanie aj po dvoch rokoch stavebnej frustrácie, PLÁNUJTE ZÁHRADU SPOLU SO STAVBOU DOMU. Dajte si vypracovať projekt exteriéru so všetkými stavbami, sieťami a výsadbami zelene. Týmto spôsobom presnejšie odhadnete náklady/pôžičku/hypotéku na realizáciu vášho vysnívaného bývania.

 

Dôležité je, aby ste mali v ruke plán záhrady SPOLU s plánmi domu. Tak môžete VYUŽIŤ TÝCH ISTÝCH REMESELNÍKOV pri stavbe domu, aj pri všetkých záhradných úpravách. Tá istá stavebná firma vám vydláždi terasu, chodníky, postaví oporné múriky, schodiská, alebo záhradný pavilón. Ten istý elektrikár natiahne káble pre závlahu aj bazénovú technológiu. Namontuje zásuvky v prístrešku aj na terase a osadí svietidlá pozdĺž chodníka.

 

Uvedomte si, že NEEXISTUJE záhradný murár, ani záhradný elektrikár!

 

Ak oddelíte stavbu domu od exteriéru, vaše náklady sa zvýšia o 30-50%. Ak v rámci celého domu položí stavebná firma o pár metrov štvorcových dlažby navyše, vymuruje múriky a prístrešok alebo natiahne o 15 m kábla a 10 metrov vodovodných trubiek viac, bude vás to stáť zanedbateľnú sumu.

 

Ak však zavriete dvere za dodávateľom stavby skôr, než „postavíte“ exteriér, vaše náklady neúmerne narastú. Zvyčajne len ťažko nájdete ochotnú firmu, ktorej sa oplatí priniesť a položiť tých 15 metrov kábla a 10 metrov trubiek! A ak áno, poriadne sa to predraží. Preplatíte to takmer ako Ferrari!

 

Poznáme to. Záhrady pre vás tvoríme už vyše 20 rokov.

 

 

Príďte sa poradiť, objednajte si projekt, alebo sa prihláste na seminár

 

ZELENÁ AKADÉMIA.

 

Získate množstvo tipov a nápadov, ako usporiadať a hlavne financovať záhradu pri rodinnom dome presne vám na mieru.