Miniatúrny pobytový exteriér 6 x 6,5 m | tiliaDesign

Miniatúrny pobytový exteriér 6 x 6,5 m

S rýchlou dobou prichádza rýchly, uponáhľaný život. Čoraz populárnejšie sú výstavby v radovej zástavbe s minimálnou plochou záhrady. Môže sa zdať, že na tak malom priestore človek nenájde kúsok súkromia, no opak je pravdou. Prinášame riešenie miniatúrneho pobytového exteriéru, ktorého majiteľmi je mladý pár, ktorý si chce svoj malý kúsok zeme naplno vychutnať, napríklad aj posedením s priateľmi.

 

 

1 - Pracovný / kuchynský pult -môže byt použitý na umiestnenie grilu, alebo ako priestor na hobby. 

2 - Barový pult - doplnený barovými stoličkami. Priestor na raňajky vo dvojici, alebo poobednú kávu.

3 - Dláždená plocha - Pôvodná dlažba väčšieho formátu je doplnená maloformátovou dlažbou s širším špárovaním.

4 - Jedálenský stôl - pre viacej osôb. Pritienenie je zabezpečené napínacou plachtou na stojkách

5 - Lavica- drevená lavica zabezpečuje sedenie väčšej skupiny ľudí, v jednej časti je rozšírená na váľadlo s úložným priestorom.

6 - Drevená treláž - zabezpečuje súkromie od susedných pozemkov, zároveň zabraňuje krom, aby sa rozrástli do priestoru. Slúži tiež ako operadlo k lavici.

7 - Vysoké kry - obklopujú celý obvod priestoru, vytvárajú súkromie a pocit bohatej zelene.

 

Lavica.Centrálny priestor tvorí sedenie pre viac osôb.  Je tvorené  veľkým jedálenským stolom a  drevenou lavicou.  V jednej časti je lavica rozšírená na váľadlo. Vo vnútri váľadla sa nachádza úložný priestor, kde sa môžu odložiť vankúše, deky, a iné veci, ktoré teba mať v záhrade po ruke.Operadlo za lavicou tvorí drevená treláž, ktorá je zároveň aj prvkom ktorý drží hmotu krov, ktoré obkolesujú celý obvod záhrady. Pritienenie priestoru je riešená napínacou plachtou trojuholníkového tvaru.

Bez údržby. Záhrada je bezúdržbová. Netreba ju kosiť, pretože celá plocha je dláždená.  Predsa je zbytočné kvôli takému malému priestoru vôbec kupovať kosačku. A taktiež všetok záhradný odpad sa musí vynášať cez dom, takže ho treba čo najviac eliminovať.