6 položiek, o ktorých ani netušíte | tiliaDesign

6 položiek, o ktorých ani netušíte

Dôvodom pre stavbu rodinného domu je pravdepodobne túžba po VÝRAZNE KVALITNEJŠOM BÝVANÍ.

 

Budete mať  špajzu, šatník a jednu-dve izby navyše. Ale najlepšia je predstava, že deti môžu voľne v bezpečí be
hať po trávniku, vy zas relaxovať v tieni košatého stromu či pestovať zdravú zeleninu. Cez víkend môžete pozývať rodinu, alebo priateľov na veselé grilovačky a záhradné párty. 

 

Skrátka, okrem špajze a šatníka budete vlastniť PRIESTOR na ČERSTVOM VZDUCHU. 
To je TEN dôvod, prečo ste ochotní investovať váš čas a peniaze a prežiť dvojročnú nepohodu počas stavby.

 

 

CHCETE ZÁHRADU.

Na začiatku stavebnej eufórie len málokto počíta s nákladmi, ktoré sú spojené s pobytom v záhrade. Priestor, kvôli ktorému staviame dom, NERIEŠIME. Naďalej sa zaoberáme vylepšením toho, čo už máme – riešime byt so špajzou a šatníkom. Vytúžený exteriér a záhradu odsúvame na neurčito.

 

Ak chcete získať svoje vysnívané bývanie a nielen väčší byt, musíte do rozpočtu zahrnúť niekoľko položiek navyše. Zrejme o nich ani netušíte. Veľmi sa o nich nehovorí, pretože navyšujú financie na realizáciu nového bývania. Nie je to atraktívna informácia, preto vám ju nepovie ani realitný maklér, ani architekt.

 

Viete, ktorých 6 položiek musíte bezpodmienečne zahrnúť do svojho rozpočtu?
----------------------------------
Skôr, než začnete uvažovať o ružovej magnólii a červených ružiach, porozmýšľajte, kde postavíte stôl, stoličky, kde bude stáť prístrešok s grilom, kde bazén, vírivka či voliéra pre psa. Ak túžite po krásnej a NAJMÄ FUNKČNEJ ZÁHRADE, je potrebné zahrnúť do rozpočtu týchto 6 položiek:

 

Spevnené plochy – parkovisko, chodníky a terasy. Môžete použiť zámkovú dlažbu, prírodný kameň, alebo drevo.....................................................................5-15.000,-
Tienenie, alebo prekrytie hlavnej pobytovej terasy, ........................... 5-20.000,-
Aby ste mohli najfrekventovanejší priestor využívať aj počas nepriaznivého počasia. Vhodné je sklo, napínacie plachty, markízy, polohovacie lamely, alebo pergola s popínavkou. Ak zvolíte pevné prestrešenie, môže váš interiér počas zimy trpieť nedostatkom svetla. Predprípravu pre exterérové pritienenie treba riešiť spolu so stavbou.
Oplotenie..................................................................................................10-20.000,-
Sústreďte sa na oplotenie od ulice s bránkou a veľkou automatickou bránou pre vjazd áut. Zvyšné oplotenie okolo celého pozemku riešte čo najjednoduchšie. Pevný murovaný plot vám síce prinesie súkromie, ale existuje  množstvo lacnejších a elegantnejších spôsobov. Sledujte náš blog a dozviete sa viac.
Priestor na skladovanie..............................................................................6-10.000,-
Záhradný nábytok, náradie a krbové drevo potrebujú väčší skladovací priestor. Zvyčajne sa v garáži obetuje jedno parkovacie miesto a neskôr sa na pozemku rozmiestni niekoľko menších montovaných objektov. Riešte problém v predstihu. Buď budú skladovacie priestory súčasťou domu, alebo ucelenou stavbou, vhodne umiestnenou v exteriéri.
Elektrické rozvody....................................................................................3 -10.000,- 
Plus čerpadlá, spotrebiče, ovládače, zásuvky, zvonček a osvetlenie. Zabezpečte si dostatočný počet ističov v elektrickej rozvodnej skrini.
Rozvod pitnej a úžitkovej vody ...................................................... ...........3-5.000,- 
Potrebujete zalievať stromy, ale aj zeleninu, chcete si vyčistiť terasu, auto aj bicykle. Potrebujete aj kohútik s pitnou vodou, aby ste si mohli umyť ovocie, alebo deťom špinavé ruky. Jeden kohútik umiestnený v garáži alebo na fasáde domu nestačí.

 

Náklady na vybavenie exteriéru sa takmer rovnajú nákladom na vybavenie interiéru. Minimálna suma predstavuje asi 26.000,-
Priemerné náklady sa pohybujú až okolo 50.000,-

 

Počítali ste s tým?
Je to pre váš šokujúce?

 

Ak chcete ušetriť, spojte realizáciu exteriéru so stavbou domu. Ak aj nebudete realizovať jednotlivé položky hneď, urobte si v rámci stavby PREDPRÍPRAVU, aby ste ich postupne mohli dopĺňať.

 

Vieme o čom hovoríme.
Potrebujete poradiť, alebo navrhnúť riešenie? Radi vám urobíme riešenie na mieru.

 

Chcete vedieť viac? Prihláste sa na seminár – Zelená akadémia  a získajte informácie, o ktorých sa bežne nehovorí.

 

 

 

 

Váš tím