Čo tak nedeľný obed v záhrade? | tiliaDesign

Čo tak nedeľný obed v záhrade?

Rada by som vám predstavila dokonalú idylku. Aby neostalo pri slovách a sen sa stal skutočnosťou, pár tipov som zhrnula do praktického e-booku.  Ale pekne po poriadku.

Aj vy ste si to všimli? Atmosféra letných dní sa pomaličky vytráca a už čoskoro nastane čas iskrivých rán a zádumčivých jesenných popoludní.

Cítite to?

Zavrite oči a naplno vdychujte omamnú vôňou ruží a dozrievajúceho ovocia. Len na chvíľku, lebo zakrátko sa k vám prinesú zvuky veselej spoločnosti. Je nedeľa a vy ste pre  rodinu a blízkych priateľov pripravili fantastický obed. V záhradnom prístrešku s veľkým jedálenským stolom sa od rána dusí divina, ktorú ste ochutili  bylinkami z vašej záhrady. V šalátovej mise sa marinuje domáca zelenina a v chladničke pod pultom sa mrazia nanuky z ovocného sorbetu. Samozrejme, z vlastnej úrody malín.

Žiadny stres. Všetci si môžu naplno vychutnať obed, ale hlavne  popoludňajšiu siestu.

Deti sa neúnavne naháňajú po trávniku, starí rodičia si môžu výdatne oddýchnuť  na zatienenej terase, priamo nad jazierkom. Dámy si môžu poklebetiť s kávičkou uprostred nádherných trvalkových záhonov, no a páni, tí môžu naskákať do vírivky a s pohárom kvalitného domáceho, môžu zachraňovať svet.

Páči sa vám takáto predstava? Ak ste sa rozhodli pre stavbu rodinného domu, je vám o čosi bližšia a sny reálnejšie. Ale predtým, než sa stanú skutočnosťou, treba si nájsť čas na plánovanie.

Veľa času.

Treba premyslieť, kde bude terasa, ako bude chránená, aby ste si ju mohli naplno užiť počas letných horúčav, ale aj počas silvestrovskej zábavy. Kde bude gril, sklad, kôlňa na drevo, kde umiestnite bazén, vírivku alebo záhradnú sprchu...

Najdôležitejšia je organizácia celého exteriéru. Usporiadajte ho tak, aby jednotlivé priestory na seba logicky nadväzovali. Dôležité je, aby ste sa všade pohodlne dostali.

Pripravili sme pre vás záhradné rady a vychytávky úplne ZADARMO.

Stačí si hneď teraz stiahnúť náš e-book.

Hľadáte spôsob, ako zvýšiť kvalitu vášho exteriéru?
Hľadáte inšpirácie?